Beton Parlatma Zeminler Nedir ?

Parlatılmış beton zeminler; mevcut betonun işlenmesi sonucu elde edilir. Bu zeminler bir kaplama ürünü değildir. Mekanik kazıma yöntemi ile beton yüzeyin üst çimento pastası alınarak, alttaki güçlü beton açığa çıkartılır, daha sonra beton parlatma ekipmanları ve elmas abrasiveler ile öğütülür ve parlatılır. Ayrıca bu işlemlerin yanında likit malzemeler kullanılarak beton güçlendirilir ve koruma alna alınır. Betonun parlatılması sonucu, hem işlevsel hem de estetik olarak yüksek kalitede bir zemin elde edilir

Güzellik, parlatılmış betonun altından gelir. Zeminler endüstriyel alanlar olsun, evsel alanlar olsun; günlük yaşamın önemli parçalarıdır. Fakat güzel görünümün yanında, zeminler fonksiyonelde olmalıdır. İşte bu yüzden parlatılmış betona aşık olacaksınız. Parlak beton yüzey sadece estetik değil aynı zamanda birçok menfaat getirir

Güçlü, ekonomik zemin Parlatılmış beton tüm cari ve endüstriyel faaliyetler için ekstremderecede ekonomik bir opsiyondur. Geleneksel beton zemin metodları veya epoksi zeminlerle kıyasladığınızda, parlatılmış beton geçilmez, yenilmez bir sağlamlık dayanıklılık ortaya koyar. İşlem görmüş beton sonsuz bir ürün ömrüne (binanın ömrü ile bir) sahip olur. Başlangıç yarımı geleneksel zemin çözümlerine kıyasla aynı veya daha azdır. Fakat bunun yanında bakım maliyetleri daha azdır ve ürün ömrü sonsuz hale gelir.

Bu durum parlatılmış beton sistemini en kazançlı yarım opsiyonu haline getirir. parlatılmış beton; uygulanmış ürün ömür maliyet döngüsü geleneksel zemin çözümlerinden 60% daha azdır. Elmas parküllü ped temizlik metodunu kullanarak, zemininizin bakımları kolaylaşır, çevre dostu olur ve maliyetinizi minimuma indirir.

AŞINDIRMA SEVİYELERİ

Efes Krem Aşındırma

Efes Granit Aşındırma

Efes Terrazo Aşındırma

Efes Süper Aşındırma

PARLATMA SEVİYELERİ

Efes Mat

Mat bir parlaklık ışığı emer ve mevcut betonun doğal tonlarını arttırır.

Parlaklık Ölçer: 20

Efes Yarı Mat

Mat bir cilaya benzer, ancak hafif bir yansıma sağlayan hafif bir parlaklık ile şık bir görünüm verir.

Parlaklık Ölçer: 20-35

Efes Tozumazlık

Zemin tozuması
önlenir.

Parlaklık Ölçer: 0- 10

Efes Parlak

Yüksek düzeyde ışık yansıtma özelliği bunu en popüler döşeme servisimiz yapar. Renk çevredeki nesnelerden yansır.

Parlaklık Ölçer: 35-50

Efes Süper Parlak

Parlak görünüme sahip beton parlatma yüzeyi.Düzgün, parlak görünüm tesisteki aydınlatmayı yansıtacak ve renkleri etrafındaki nesnelerden yansıtacaktır.

Parlaklık Ölçer: 50 (+)

Kullanım Alanları

BETON PARLATMA FAYDALARI

GÜVENLİĞİ GELİŞTİRİR

TOZUMAZLIK: Uygulama yapılan yüzeylerde 10 yıl süre ile toz oluşumu engellenir.

KAYMA DAYANIKLI: Sistemlerimiz uygulama yapılan alanlarda kaydırmazlık sağlamaktadır.

TEMİZLİK VE BAKIM

YOĞUNLAŞTIRMA: Pürüzsüz bir yüzey oluşturarak tozlanmasını ve lekelenmesini engeller.

ARTAN MUKAVEMET: Eski, bozulan veya zayıf beton güçlendirilir, darbe ve aşınma direnci artar.

LASTİK İZİ OLUŞMAMASI: Yüzey reçinelerinin olmaması, çatallı kamyonların, araçların ve endüstriyel tip hunilerin ve parça sepetlerinin neden olduğu lastik izlerini azaltır ve temizliği azaltır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

DOĞAYA FAYDALI: Cilalı beton, gezegenimizi korurken projeniz için LEED sertifikası kazanmanıza olanak tanıyan USGBC derecelendirme sistemi ile uyumludur.

UZUN ÖMÜRLÜ: Uygun bakım ile cilalı beton zeminler piyasadaki diğer döşeme çözümlerinden daha uzun süre dayanarak tesisin tüm kullanım ömrünü uzatır.

%
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
YILLIK TECRÜBE
+
FAZLA MÜŞTERİ
m2
BETON PARLATMA
© Copyright 2020 Efes Yapı
Bu site CMR Soft ®️ Web Tasarım sistemleri ile hazırlanmıştır.